Patronat - "W sieci kłamstw" Agnieszka Baron

 Hej!

Jakiś czas temu autorka dzisiejszej książki zaprosiła mnie do znajomych. Później rozwinęła się nasza wspólna konwersacja, i tak od słowa do słowa, zaczęłyśmy rozmawiać o książce. Efektem tego jest to, że patronuję naprawdę dobrej książce o której chcę wam dzisiaj opowiedzieć i przy okazji poinformować, że jej premiera nastąpi 4.12.2020 r., nakładem wydawnictwa NovaeRes.


"W sieci kłamstw"

Agnieszka Baron
Życie Amandy w jednej chwili zmienia się wielką katastrofę. Zdradzona przez męża, zwolniona z pracy i nie mająca nic do stracenia, wyjeżdża z bratem , dziennikarzem śledczym, na Mazury. Nieoczekiwany splot wydarzeń rzuca Amandę w sam środek porachunków dwóch wrogich sił, a jej ukrywana przed światem choroba sprawia, że kobieta traci grunt pod nogami. Miotając się między tajemniczym, pociągającym Gregiem, a własnym rozsądkiem, stara się za wszelką cenę wyjść na prostą. Na horyzoncie jednak pojawia się wróg z przeszłości, który pragnie osobistej zemsty … Czy uda jej się ostatecznie pokonać najgorszego z demonów?


Zapraszam do przedpremierowej recenzji.

"W sieci kłamstw" jest debiutem autorki. Zdradzę, że to 1 tom, a to oznacza, że już nie mogę doczekać się kolejnych części! 

Książka ta jest mieszanką sensacji i erotyki. Jak sensacji za bardzo nie lubiłam, tak erotykę już bardziej. Ta mieszanka sprawiła, że zmieniłam zdanie na temat tego pierwszego gatunku. Takie połączenie daje nam sporo wrażeń. 

Agnieszka Baron rozprawia się z bohaterami w sposób bardzo rzeczywisty, nie odczuwamy, że to fikcja literacka. Czytając czułam się wciągnięta w zagadkę, notowałam w głowie wszystkie poszlaki, próbowałam dociec gdzie zaginął człowiek, czy żyje, jakie ślady zostawił on i uprowadzający. Do końca nie wiedziałam czy mężczyzna się odnajdzie i czy będzie żył. Takie nieoczywiste zdarzenia sprawiają, że książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem, a każda przewrócona strona daje nam nowe informacje i dostarcza kolejnych silnych wrażeń. 

Autorka przeciągnie czytelnika przez wszystkie możliwe emocje, te dobre i złe. Zada ból, odbierze wiarę w dobro, by następnie podnieść nas z ziemi i postawić na nogi. Tempo zdarzeń jest coraz szybsze, przez co emocje nie opadają.

W tej historii nikt nie jest tym za kogo się podaje, każdy ma swoje tajemnice, a te sprawiają, że między Amandą i Gregiem dochodzi do wielu niejasności. Greg w zależności od potrzeb jest prawnikiem, agentem, trzyma się włoskiego świata jakby był z mafii... Ta jego wieloosobowość nie ułatwia Amandzie podejmowania decyzji, z jednej strony czuje się przy nim bezpieczna, z drugiej nie wie czy może mu zaufać. Tym bardziej, że komu by nie zuafała, okazywał się być oszustem jak jej mąż Adam, gdzie przypadkiem, dzięki uroczemu Karczochowi dowiedziała się prawdy... Gdyby nie kot, zapewne dalej żyłaby w kłamstwie...

Spodobało mi się to, że autorka skupiła się bardzo na akcji, trzymała w napięciu, ale dawała też czasem odetchnąć. Historia bardzo dobrze się rozwijała, nie wiało nudą, nie było za wiele opisów terenów, bo tego nie lubię ;)

Lekko przyczepię się do głównych bohaterów, których nie odebrałam aż tak wyraźnie jakbym chciała. Czasami byli za mało wyraźni, Amanda za szybko się poddawała Gregowi, taka z niej twarda babka po przejściach i też ze swoimi tajemnicami, tak szybko ulegała, ale przecież to też erotyk, w końcu musiało do czegoś dochodzić :) a dochodziło do ciekawych scen, których opisy działały na wyobraźnię... Mam głęboką nadzieję, że kolejne części bardziej nakreślą charaktery bohaterów, bo po zakończeniu wiadomo,że będzie się działo jeszcze więcej...Ale co to za zakończenie? Musicie sami sprawdzić :)

Jak na debiut zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Język i styl pisania bardzo mi odpowiada, słownictwo nie jest nudne i monotnne, a prowadzenie akcji genialne! Oby więcej takich książek, które są nieprzewidywalne, tajemnicze i zaskakujące.


Jeśli chcesz wejść w świat tajemnic, porwań i pożądania, to musisz sięgnąć po tę książkę. 

A jeśli szukasz w niej przygód, zabawy i miłości do zwierząt? Też dobrze trafisz i z zapartym tchem będziesz czytać.

Polecam Wam z całego serca. Będzie gorąco, niebezpiecznie, a osoby trzecie bardzo namieszają...


Zapraszam do odwiedzenia strony autorskiej Agnieszki Baron i polubienia strony, aby wiedzieć kiedy wystartuje przedsprzedaż bezpośrednio od niej.


Na pewno 23.11.2020 ruszy przedsprzedaż na stronie wydawnictwa NovaeRes.
Komentarze

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*