PATRONAT "Nasza melodia" Anna Dąbrowska

 Cześć!

Przyszła pora na ostatnią część serii Płomienie autorstwa Anny Dąbrowskiej. Tym razem muzyka przeniesie nas w świat Daniela (Danny'ego) i Rity. 

Premiera już 15.10.2021 r. Nie będę ukrywać, że bardzo czekałam na zwieńczenie tej historii, szczególnie dlatego, że mogłam objąć ją swoim patronatem, z czego jestem bardzo dumna i szczęśliwa. 


"Nasza melodia"

Anna Dąbrowska

"Wszystkie poznane kobiety to nie było to. A ta właściwa, która była zmorą moich dziecięcych lat, od razu potrząsnęła moim sercem we właściwy sposób i zagrała tę najważniejszą melodię. Naszą melodię."


Daniel - klawiszowiec z ADHD. Gdy dotykał instrumentu, grana melodia miała duszę. Zatracał się w niej robiąc to co kochał. Jednak czegoś zaczęło mu brakować. 

Rita - ognistowłosa kobieta z temperamentem, pewna siebie. Jej pasją jest muzyka, gra i śpiewa. Nie zrobiła kariery o jakiej marzyła, ale miała cel i robiła wszystko by go osiągnąć. 

Tych dwoje w dziecięcych latach bardzo się nie lubiło, a raczej Daniel dokuczał małej rudej sąsiadce, a ta go skrycie kochała. Czy tych dwoje ma szansę na miłość? Jaka przeszłość ciągnie się za Ritą?


"Pragnąłem, by muzyka, która mieszka we mnie, stała się echem serca Rity. Mogłem prowadzić kobietę melodią, ale oczekiwałem, że w zamian ją dla mnie otworzy. Mogłem podarować jej wiele pięknych słów, ale chciałem usłyszeć jej ciche "dziękuję" i wiedzieć, że będzie przy mnie zawsze. Ta jedna, jedyna..."


Muzyka w tej książce wychodziła poza strony. Grała swoją melodię, czasem samotną, czasem pełną wiary i nadziei, a czasem otuloną łzami i tęsknotą. Na melodię miłości również przyszła pora. Nie była ona lekka i przyjemna. Była okraszona różnymi emocjami, szybka niczym błyskawica i szalona, a za chwilę spokojna i oczekująca tego co czai się za drzwiami. 

Autorka pokazała trudny świat sławy i poświęcenia jakiego dokonujemy wybierając takie życie, a nie inne. Każdy patrzy na gwiazdę i chce choć zdjęcie, chwilę porozmawiać. A mało kto wie jak samotny jest ich idol. Chciałby wrócić do domu, do kogoś się przytulić, odpocząć, spędzić zwykły dzień bez błysku fleszy i głupich nagłówków w gazetach.

Ukazała również fakt, że pomimo talentu, nie zawsze mamy tyle szczęścia by osiągnąć wymarzony sukces. Choćbyśmy nie wiadomo jak się starali, nie uda nam się wybić. Ale zawsze możemy powoli, małymi kroczkami, spełniać swoje marzenia.

Dwoje ludzi, Rita i Daniel. Znający się z dzieciństwa. Jedno ma szczęście i zrobiło karierę, drugie ma namiastkę swojego marzenia. W pewnym momencie połączy ich muzyka. Tylko czy to wystarczy? A może będą ze sobą rywalizować?

Muszę powiedzieć, że to książka z tych nie do odłożenia. Czytałam i powtarzałam "jeszcze jeden rozdział" i takim spsobem w ciągu jednego dnia dobrnęłam do końca! Z jednej strony byłam zadowolona, że już wiem jak to się skończyło, a z drugiej poczułam żal, że to koniec, że już nie spędzę czasu z zespołem. Niestety każda seria musi się kiedyś zakończyć.

Od nienawiści do miłości i odwrotnie jest tylko krok. Autorka świetnie ukazała drogę Daniela i Rity, ich przemianę i na koniec dojrzałość emocjonalną. Pokazała życie takim jakie jest. Gwiazda czy nie, boryka się z problemami jak każdy inny człowiek, również szuka miłości, wsparcia i spokoju. Anna Dąbrowska wiedziała co robi pisząc tę książkę. Kierowała fabułą i bohaterami tak, że zawsze czymś zaskoczyła. Emocje i łzy macie gwarantowane!

Na koniec podobało mi się połączenie członków zespołu, dokończenie ich całej relacji, taka wisienka na torcie, aż łza zakręciła się w oku na świadomość, że to już koniec.

Polecam Wam tę książkę jak i całą serię, jestem przekonana, że przepadniecie w niej tak jak ja. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i o sobie.


Znacie tę serię? Macie w planie te książki/książkę? Lubicie historie, które tworzy Anna Dąbrowska?


Dziękuję autorce i wydawnictwu Novae Res za zaufanie i współpracę.


Anna Dąbrowska - facebook (klik), instagram (klik)

Wydawnictwo Novae Res - facebook (klik), instagram (klik), strona www (klik)


Opis:

Jest tylko jedna melodia, w której słychać echo naszych serc. Zaczytaj się i zasłuchaj…

Jeśli prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje, to Rita i Daniel są żywym wyjątkiem od tej reguły. On nienawidzi jej, a ona… kocha jego. Ale za nic się do tego nie przyzna. Na drodze do ukochanego stoją przecież jej rude włosy, piegi i pianino – grają na nim oboje, lecz Rita jest przekonana, że przewyższa w tej sztuce Daniela. Daniel nie pozostaje jej dłużny i uparcie twierdzi, że Rita jest brzydka. Nie ma mowy o żadnych pozytywnych uczuciach z jego strony, więc zraniona do żywego dziewczyna z pasją oddaje się rywalizacji muzycznej. Kiedy po wielu latach spotykają się ponownie, Daniel jest już sławnym Dannym, muzykiem zespołu Płomienie, a Rita - właścicielką klubu i nauczycielką w szkole muzycznej. Nieoczekiwanie wybucha miłość ognista jak jej włosy, ale bolesna tajemnica z przeszłości może sprawić, że happy endu nie będzie…

Komentarze

 1. Gratuluję serdecznie. Właśnie dziś zaczynam czytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję 😘 w takim razie przyjemnej lektury! Chętnie poznam twoje zdanie o książce, daj znać jak przeczytasz 🙂

   Usuń
 2. Ta książka wydaje się dość ciekawa. Może sam się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*