Patronat "Bestia i Bestia" Nathalie K. Flower

Cześć!

Znacie twórczość Nathalie K. Flower? Dzisiaj mam dla was recenzję jej najnowszej, 5 już książki, której mam przyjemność patronować. Dziękuję bardzo autorce, za to, że od samego początku mogę jej towarzyszyć przy jej książkach.


"Bestia i Bestia" Nathalie K. Flower


Premiera 08.04.2024

"Tutaj. – Dotknęłam klatki piersiowej w okolicy serca. – Tutaj mi została pustka. Taka próżnia. Jak coś czujesz, to czujesz sercem, a ja przestałam czuć nim cokolwiek. I nie próbuj mnie naprawiać, bo poniesiesz porażkę."


Jedni żyją z odmiennością od urodzenia, inni doznają krzywdy, która na długi czas naznacza ich fizycznie i psychicznie. Bywa, że zmagają się z litością, bezczelnymi spojrzeniami, przykrymi słowami. Są oceniani przez pryzmat tego jak wyglądają, a nie jacy są.

Dlaczego tak łatwo przychodzi nam ocena wyglądu zewnętrznego człowieka? Wydajemy wyrok, unikamy, wyśmiewamy. Gdzie otwartość na drugą osobę, wejrzenie w osobowość, chęć poznania bliżej, przyjaźni albo nawet miłości? Czy ktoś się zastanawia nad tym jak czują się ludzie, którym doskwiera jakaś widoczna wada? Przecież są tacy jak my, choć czasem wyglądają inaczej!


"Kiedy doświadczasz takich rzeczy, szczęście przybiera dla ciebie inny wymiar. Jesteś wdzięczny za to, że zasnąłeś, bo dzięki temu mija kolejny dzień przybliżający cię do śmierci, na którą czekasz."

Autorka przez pryzmat Daniela, który można powiedzieć, że swoim wyglądem straszy od urodzenia oraz Hanny, która została oszpecona i zniszczona wewnętrznie, pokazuje niemal walkę z samym sobą i otoczeniem. To bitwa o każdy oddech, o akceptację, o potrzebę bliskości, wsparcie rodziny, o próbę życia normalnie, co niestety nie jest łatwe, bo otoczenie nie zawsze akceptuje i jest otwarte, choć często za takie się uważa. Dzieci potrafią być bezlitosne i wyśmiewać z byle powodu, dlatego tak ważna jest nauka i tłumaczenie, że ludzie na zewnątrz mogą być inni, ale wewnątrz również czują i nie chcą być krzywdzeni.

Czym jest "Bestia i Bestia"? To inna książka niż znane do tej pory autorstwa Nathalie K. Flower. Jednak tak jak poprzednie historie, jest przepełniona wieloma emocjami. W jednej chwili będziecie się śmiać, w drugiej smucić i złościć, a w następnej płakać. Zawarta w niej nuta romansu jest miłym dodatkiem i pokazuje, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, bez względu na wygląd, bo trzeba najpierw zaakceptować i pokochać siebie na nowo, by móc otworzyć się na drugiego człowieka. Nie zabrakło tu również zbliżeń, które przyjemnie działały na zmysły, a czas oczekiwania podnosił napięcie. Poza tym zaskakuje - podejściem rodziny, roszczeniowym charakterem siostry Hanny, zachowaniem Daniela, i całością. Nie było nudy, było napięcie, ciekawość i ten moment, gdzie nie chcesz i nie potrafisz odłożyć książki dopóki jej nie skończysz czytać.

Jak myślicie, co się stanie z Danielem i Hanną? Czy przeszłość może tak bardzo wpłynąć na przyszłość? Czy da się jeszcze popracować nad sobą i oczekiwać więcej niż tylko dnia swojej śmierci?


"Pytanie: co liczyło się bardziej? Moja chęć życia po swojemu czy to, co dostałam tutaj? Jeszcze kilka dni temu powiedziałabym, że to pierwsze. Teraz te proporcje się wyrównywały, a we mnie rosły wątpliwości. Jak wybrać tę odpowiednią opcję?"


Bardzo polecam Wam tę historię <3

"Bestia i Bestia" dostępna jest na Legimi, można również zamówić książkę w ksiegarniach, ale i na allegro, bezpośrednio od autorki, z autografem i imienną dedykacją! 

Link do Allegro -> Kup książkę
Komentarze

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*