"Gangsterska gra" Dominika Smoleń

 Hej!

Wracam do was na blog :) I zapraszam na recenzję :)


"Gangsterska gra" Dominika SmoleńPremiera: 29.03.2021

Wydawnictwo: WasPos

Muszę zaznaczyć, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Choć nie miałam okazji czytać jej książek, to trafiałam na same dobre opinie o ksiażkach, które napisała. Moje nastawienie było pozytywne, a i opis z okładki okazał się bardzo zachęcający. Czy ta pozycja mnie porwała? I tak i nie, a dlaczego? O tym dalej.

Mafia rządzi się swoimi prawami, mają swoje zasady, a rodzina jest najważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje po przeczytaniu kilku mafijnych książek. Osobiście z nimi styczności nie miałam i oby tak zostało.

Postać Eriki, jednej z głównych bohaterek, na początku bardzo mi się podobała. Młoda kobieta, a charakter i zaciętość wilczycy. Była uparta, miała swoje zdanie i potrafiła odpyskować aż adoratorowi poszło w pięty. Lubię takie mocne kobiety, które faktycznie wiedzą czego chcą. Erika pracuje jako barmanka w klubie Maksa, który po ślubie z piękną Jasmine ma zostać głównym szefem obu mafii. Rodzina i zasady jakie mu wpajano od urodzenia są na pierwszym miejscu i nic nie jest w stanie tego zmienić, nawet wszechogarniająca go chęć by posiąść Erikę. Ale czy na pewno? Co wyniknie z ich romansu? Czy plan zostanie zrealizowany i nie będzie żadnych przeszkód?

Pomysł na fabułę był trafiony i podobał mi się. Akcja rozwijała się w szybkim tempie, nawet może zbyt szybkim, bo zabrano mi możliwość delektowania się niedostępnością Eriki dla Maksa, która błyskawicznie straciła swoją silną osobowść. Stała się wystraszona i uległa, gdzieś zaginął jej cięty język i siła. Ktoś był tego przyczyną, ale czy na pewno musiała aż tak się zmienić? Myślałam, że Jasmine, wychowana od początku w mafijnej rodzinie będzie bardziej stanowcza i żywsza, a ona wiecznie narzekała jak jej źle i tylko zakupy jej w głowie. Nie nadawała się w ogóle na żonę przyszego szefa wielkich dwóch rodzin... Ale w pewnym momencie bardzo zaskoczyła...Oj to był szok nie z tej ziemi!

Wybory dokonywane przez bohaterów czasem mnie zaskakiwały. Muszę przyznać, że nie byłam pewna co z tego wszystkiego wyniknie. I na koniec dostałam strzał... Takiego zakończenia się nie spodziewałam i nie jedna osoba będzie zaskoczona, albo nawet i każda! Polecam samemu się przekonać i przeczytać, wbrew pozorom to lekka książka i nie będziecie się nudzić. Jest zaskakująca, wybuchowa i mimo mafii, bardzo uczuciowa.

Autorka pokazała nam trochę mafii i praw jakie nią rządzą. Nie zawsze mamy wpływ na nasze życie, które bywa z góry ustalone, bo przeznaczenie przeznaczeniem, ale co jak na naszej drodze stanie przeszkoda i obudzi skrywane emocje? Czy jesteśmy w stanie złamać swoje zasady? Co tym razem wygra - chęć bycia kochanym czy władza? Czy byśmy tak samo postąpili? Możemy gdybać i możemy przeczytać tę książkę i poznać wybory innych, które nie były łatwe i oczywiste. 


Dziękuję autorce i wydawnictwu WasPos za książkę.Strona autorki Dominiki Smoleń -> klik

Strona wydawnictwa WasPos -> klik


Opis -> Maksymilian ma niebawem objąć funkcję bossa w swojej familii, która od lat zajmuje się nielegalnymi interesami. Biznes idzie świetnie, jego rodzinie prawie nic nie zagraża. W dodatku niebawem ma poślubić przepiękną Jasmine, a małżeństwo zapewni mu jeszcze większą władzę. Pewnego dnia na jego drodze staje Erika - słynąca z ciętego języka pisarka erotyków i barmanka w klubie należącym do Maksa. Swoimi niewybrednymi ripostami przyciąga uwagę szefa, który czuje się zaintrygowany kobietą z pazurem, tak inną od jego narzeczonej. Mężczyzna obiecuje sobie, że przed ślubem przynajmniej raz prześpi się z Eriką, żeby wypędzić ją ze swoich myśli. Problem w tym, że nie wszystko idzie zgodnie z jego planem...


Czytaliście tę książkę? A może znacie inne pozycje autorki i możecie coś polecić? Lubicie książki mafijne?


Buziaki :*

Komentarze

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*