Ekologia w ogrodzie


Cześć!

Ogromnie dużo uwagi w ostatnim czasie poświęca się w mediach ekologii. Mówi się o segregacji śmierci, recyklingu, odpowiedniej utylizacji odpadów niemożliwych do przetworzenia. Ekologiczne podejście w dużej mierze buduje również redukcja użycia różnego rodzaju mediów - wody, prądu, ciepła. W ogrodzie prawa te są równie ważne, jak w domu. O ile przy suszy trudno wyobrazić sobie niepodlewanie ogrodu, o tyle koszty oświetlenia można bardzo szybko ograniczyć za pomocą lamp solarnych.

  1. Lampy solarne - dlaczego warto
  2. Szybko, sprawnie i skutecznie przez cały rok




Lampy solarne - dlaczego warto?

Podstawowym argumentem przemawiającym na rzecz zastąpienia tradycyjnego oświetlenia lampami solarnymi jest oczywiście ograniczenie zużycia energii. Trzeba jednak dodać, że nowoczesne lampy ogrodowe to już nie tylko małe lampki wbite w ziemię. Oprócz nich do dyspozycji klientów są klinkiety zewnętrzne, latarnie solarne, lampy na cokół, oprawy solarne oraz lampy solarne z czujnikiem ruchu. Dodatkowo wybrać można również rozwiązanie dekoracyjne, czyli świecące za pomocą diod lub led kule, kostki, kamienie, girlandy lub pochodnie. Poszczególne rozwiązania związane są z różnym natężeniem światła. Już dawno minęły czasy, kiedy lampy solarne emitowały słabe, przytłumione światło. Dzisiaj może to być jasność o mowy nawet 400 lumenów. Do tego lampy same włączają się wieczorem, garną wraz ze wschodem, co sprawia, że oświetlają ogród lub drogę do tarasu dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne.

Szybko, sprawnie i skutecznie przez cały rok

Montaż lamp solarnych, nawet jeśli wybierze się te w postaci klinkietów, jest wyjątkowo prosty i szybki. Nie ma konieczności prowadzenia żadnych prac instalacyjnych. Nie ma potrzeby doprowadzania kabla do ogrodu, ukrywania go w ziemi i podłączania do niego lamp. Dzięki temu nie tylko sam montaż jest prostszy, ale i maleje ryzyko ewentualnego porażenia prądem podczas prac ogrodowych. To szczególnie ważne, jeśli w ogrodzie bawią się małe dzieci. Dla zwolenników maksymalnych oszczędności idealnym rozwiązaniem jest lampa z czujnikiem ruchu. Tego typu lampy ogrodowe zapewniają bardzo wysoki komfort, a jednocześnie jeszcze bardziej minimalizują ilość zużytej energii. Ważnym argumentem jest również to, że lampy solarne magazynują energię, co sprawia, że nawet po pochmurnym dniu będą one właściwie działać, dzięki zapasom zgromadzonym podczas większego nasłonecznienia. Wszystko dzięki odpowiednio dopasowanemu modułowi i akumulatorowi umożliwiającym zajście efektu fotowoltaicznego.


Miłego! Dbajmy o naszą planetę

Komentarze

  1. Z chęcią zainstaluję taką lampę na swoim balkonie. To bardzo dobry pomysł i jakże oszczędny oraz ekologiczny. Pozdrawiam!^^

    OdpowiedzUsuń
  2. moja mama uwielbia wszelkiego rodzaju lamki i światełka, więc w ogrodzie u niej to jest normalnie zaczarownay ogród, jak się tlyko ściemnia to tam dzieje się magia ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię oświetlone ogrody. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Lampy solarne są bardzo dobrym rozwiązaniem, o ile trafi się na takie z dobrymi ogniwami słonecznymi. W przeciwnym razie będą bardzo słabo świecić.

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie, świetna alternatywa! Szczególnie dla miłośników ogrodowych :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Za rok planuję małe zmiany w ogrodzie, tak więc rozważę sobie takie lampy :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Porządne lampy solarne z dobrymi ogniwami i akumulatorami są w stanie świecić przez całą noc.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja mam takie lampiony na tarasie, sprawdzają się świetnie. A wieczorem tworzą przeuroczy klimat z resztą aranżacji.

    OdpowiedzUsuń
  9. Swietny pomysł! Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  11. O ekologii mówi się wszędzie i bardzo dobrze. W ogrodzie również powinno się do spraw w ten sposób podchodzić

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*