Booktour z książką "Ocean uczuć" tom 1 z autorką Mariolą Sternahl zakończony - podsumowanie

 Cześć!

Znowu miałam chwilową przerwę w pisaniu, ale jak Ignaś śpi to już sama nie wiem czy mam czytać czy pisać, na wszystko za mało czasu. Skubany ma tylko jedną drzemkę i już nie wiem gdzie w tym czasie ręce włożyć...

Mój pierwszy booktour jaki zorganizowałam był z książką, którą objęłam patronatem. "Ocean uczuć" tom 1 autorstwa Marioli Sternahl to dla mnie bardzo trudna książka, w której autorka porusza ciężkie tematy jak np. alkoholizm, ale i dużo w niej o wierze w Boga. Nie ukrywam, że bardzo czekam na tom 2 jak i inne książki spod pióra Pani Marioli, która jest bardzo ciepłą i życzliwą kobietą.


Czas na małe podsumowanie, w którym książka podróżowała po kraju i dała się poznać różnym czytelnikom.

Książka ruszyła w drogę 23.06.2020 r., a wróciła do mnie 14.06.2021 r. W booktour miało wziąć udział 16 osób, w rezultacie zostało 14. Wrzucę tu linki do opinii czytelników wraz z podaniem autora. Zapewne nie będzie wszystkich opinii, ale cóż na to poradzę ;)


1. Kasia Bratek (instagram @zniewolona_czytelniczka)

" Ocean uczuć " to debiut autorki, ale za to bardzo udany. Naprawdę dawno nie czytałam takiej książki, która wywoła u mnie tyle emocji zdziwienie, ból, smutek, chęć wrzasku na osoby w książce. Mimo to autorka pokazuje, że wszystko można wybaczyć, znaleźć miłość, szczęście i spokój." 

Cała recenzja TUTAJ2. Ewelina Rokosa (instagram @ksiazkowy_eden)

"Z pewnością jest to trudna książka, ale bardzo ważna dla rodziców, tych obecnych i przyszłych, oraz dla każdego, kto zetknął się w dzieciństwie z przemocą ze strony ludzi dorosłych.

Warto zmierzyć się z własnym STRACHEM!"

Cała recenzja TUTAJ3. Monika Łukomska (facebook @Życie To Nie Bajka)

"Autorka napisała bardzo emocjonującą, wzruszającą i intrygującą książkę o bólu, smutku, tęsknocie, pragnieniu szczęścia.

Oprócz tego jest tak wciągająca, że udało mi się ją przeczytać w jeden dzień, ale tylko dlatego, że byłam poza domem. Znając życie to pewnie, kiedyś jeszcze do niej wrócę, dołączając ją tym samym do mojej biblioteczki."

Cała recenzja TUTAJ4. Maria Sokołowska (blog @Książka zostawia ślad)

"“Ocean uczuć” to książka zupełnie inna niż wszystkie z którymi do tej pory się zetknęłam. Po pierwsze temat. Przemoc psychiczna. Temat rzadko poruszany, bo przecież na pierwszy rzut oka to przemoc fizyczna jest bardziej widoczna – siniaki, złamana ręka, podbite oko … A rany wewnątrz człowieka? Zadawane wielokrotnie przez najbliższą osobę, która miała być dla małego dziecka ostoją, ochroną przed złem, miała wyposażyć dziecko w miłość i wiarę w siebie, by szło na spotkanie ze światem silne i pełne wiary w siebie."

Cała recenzja + wywiad z autorką TUTAJ5. Szymon Ebertowski (lubimyczytac @Szymon)

"Bardzo ciekawe studium procesu powstania emocjonalnych kalek. Choć osobiście nie zgadzam się z niektórymi tezami książki to bardzo się cieszę, że było mi dane poznać tę pozycje. Pokazuje ona jak trudna jest sytuacja przemocy domowej zarówno fizycznej jak i psychicznej, jakie może przynieść skutki. Książka opowiada historie z punktu widzenia osoby trzeciej przez pokazane emocje są nieco stonowane."

Cała recenzja TUTAJ6. Viola Zdonek-Adamczyk (instagram @zdonus_v_czyta_)

"Książka jest dość specyficzna przez co aktualnie nie do końca wpasowała się w mój nastrój. Za to nie można jej odmówić tego, że zawiera mnóstwo życiowych mądrości, a prawie na każdej stronie można by było zaznaczyć jakiś ważny cytat."

Cała recenzja TUTAJ7. Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska (blog @Zaczytana Ewelka)

"Książka nie należy do sporych w objętości, ale ogrom przeżyć głównej bohaterki jest miażdżący.

Początkowo nie mogłam wczuć się w powieść z powodu prowadzonej narracji, bardzo dużo się dzieje.

Nastąpił jednak moment, że zaskoczyło i już nie mogłam odłożyć książki na bok. "

Cała recenzja TUTAJ


8. Beata Żelek (lubimyczytac @Leśny_duszek)

"Jeśli spodziewasz się lekkiej i przyjemnej opowieści to możesz sobie odpuścić tę pozycję, nie ma w niej nic lekkiego. Ta historia to prawdziwy "Ocean uczuć" a bohaterowie opowieści zapewniają nam prawdziwy uczuciowy rollercoaster."

Cała recenzja TUTAJ


9. Monika Wawszczak (instagram @monisia12300)

"Była to bardzo ciekawa książka, miała wiele wzruszajacych momentów, które zapadły w pamięć."

Cała recenzja TUTAJ


10. Marzenka Kaczmarczyk (lubimyczytac @salamandra)

"Ta opowieść utkwi mi w pamięci z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, podejmuje bardzo ważny temat wpływu dzieciństwa i zachowania bliskich nam osób na nasze dorosłe życie i nasze wybory. Po drugie, moją uwagę zwróciła specyficzna narracja. "

Cała recenzja TUTAJ11. Magdalena Gardias (blog @Wnerw Kocyk)

"Książki mają to do siebie, że ich ocena zależna jest od gustu oceniającego, jego preferencji, doświadczenia, nawet podejścia do podejmowanego tematu czy aktualnego nastroju. Czytając powyższą książkę przeżywałam podobne zmartwienie. Brakowało mi w niej przede wszystkim miłości do tego, co kocham i darzę ogromnym szacunkiem (nie powiem, głównie dlatego, że to dzięki niemu mam na chleb) – czyli języka polskiego."

Cała recenzja TUTAJ


12. Magdalena Moruś (lubimyczytac @magiastron)

"To książka, która zapada w pamięć, bo zmusza nas do tego aby się zastanowić nad swoim życiem, swoim postępowaniem, czynami czy decyzjami. Ja osobiście POLECAM."

Cała recenzja TUTAJDziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w mojej zabawie. Na pewno powtórzymy ją z drugim tomem. Czytelników zachęcam do odwiedzenia profili osób, które bawiły się ze mną i autorką. A książka już niedługo wróci do autorki <3

Przy okazji pytanie do was? Czytaliście już książkę?Komentarze

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*