Book tour - "Inną drogą" Joanna Zając

Hej!

Pora na recenzję książki z kolejnego booktour, tym razem organizowanego przez Andżelikę z czytam dla przyjemności oraz autorkę Joannę Zając.
Czytałam i nie mogłam się oderwać. Synek chyba wyczuł, że potrzebuję czasu na nią i dlatego spał długo, więc ogarnęłam ją w dwa popołudnia, co jest ostatnio ogromnym wyczynem :)


"Inną drogą" Joanna ZającZuza pochodzi z dobrego i pełnego miłości domu. Wkraczając w dorosłe życie, poznaje Huberta i zakochuje się w nim na zabój. Jej ojciec, nie wiedzieć czemu, od początku jest wrogo nastawiony do chłopaka. Nawet wypadek, w którym dziewczyna prawie traci życie, oraz troska, z jaką Hubert czuwa przy jej szpitalnym łóżku, nie zmieniają jego negatywnego podejścia. Zuza, z typowym dla nastolatek uporem, walczy o swoją pierwszą miłość. Kolejne wydarzenia komplikują wszystko jeszcze bardziej. Czy decyzje podejmowane w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem są zawsze słuszne? Czy dziewczyna wyleczy się z niespełnionej pierwszej miłości, a może położy się ona cieniem na całym jej dorosłym życiu? Czy Zuzce uda się uciec przed przeznaczeniem? A może znajdzie ją ono i zaskoczy w najmniej spodziewanym momencie?"W życiu na wszystko przychodzi właściwa pora, nawet na miłość. Czasem warto na to poczekać"


"Inną drogą" jest powieścią zwyczajną, w której dzieje się coś co spotykamy na co dzień, a jednak zaskakuje słowem pisanym i historią, która wejdzie nam głęboko w duszę. 

Zuzę poznajemy jaką zwyczajną typową dziewczynę, która myśli już o 18 i tym, że w końcu będzie dorosła. Będzie mogła robić co chce i jak chce, wreszcie pokaże rodzicom, że ma własne zdanie. Tylko czy podejmowane przez nią decyzje okażą się właściwe? Na przestrzeni lat jej życia dowiemy się czy dokonywała dobrych wyborów.

Chyba każdy z nas wie, że to jakie decyzje podejmiemy wpłyną nie tylko na nasze życie, ale i ludzi wokół nas. Tylko czym się kierować aby nikogo nie skrzywdzić? Jak wybrnąć z błędnego koła kłamstw? Kiedy powiedzieć prawdę aby nikt nie poczuł się zdradzony i oszukany? I czy w ogóle wyjawić prawdę? Czy można wyjść za mąż z rozsądku i być szczęśliwym? 
Przed takimi dylematami często właśnie stawała Zuza. Jej wybory nie zawsze były łatwe i właściwe. Miałam wrażenie, że często kierowała się tylko i wyłącznie własnym dobrem, zagłuszając swoje sumienie twierdzeniem, że robi to po to, aby nikogo nie skrzywdzić. W pewnym momencie omal nie zraniła swojej córki kłamstwami.

Nie wiem czy tak samo bym postąpiła jak główna bohaterka. W pewnych sytuacjach na pewno zrobiłabym inaczej. Życie jednak wiele potrafi zweryfikować i nie zawsze można postąpić właściwie.

Powieść Joanny Zając dostarczyła mi wielu wzruszeń, trochę radości i odskoczni od codziennych problemów. Czasem lepiej poczytać o problemach innych, by zapomnieć na moment o swoich. 

Dziękuję Andżelice i autorce za możliwość wzięcia udziału w book tour. Cieszę się, że poznałam nową autorkę i jej twórczość.Komentarze

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*