"W deszczu" Anna Dąbrowska

 Cześć!
Dzięki wydawnictwu NovaeRes miałam okazję przeczytać historię, która na długo we mnie zostanie.


"W deszczu" Anna DąbrowskaHistoria miłosna opowiedziana kroplami deszczu.
Aleks, perkusista znanego zespołu, postanawia wrócić po wielu latach do swojego rodzinnego domu. Mężczyzna chce w końcu uwolnić się od wspomnień tragicznych wydarzeń, jakie kiedyś się tu rozegrały, a także zrozumieć, jak to się stało, że dziewczyna, którą kochał jako nastolatek, niespodziewanie zniknęła z jego życia. Wkrótce czeka go zaskakujące spotkanie, które stanie się początkiem niezwykłej historii miłosnej...
„W deszczu” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej recepty na szczęście, zmaganiu z przeszłością i nadziei na to, że przyszłość przyniesie odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania.


Czytałam tę książkę podczas deszczu, akurat tak mi pogoda dopisała. I mowiąc szczerze, to cieszę się, że padało, dodało to jeszcze większego uroku książce i czytało się ją bardzo dobrze w takiej atmosferze. Patrząc na mokre szyby w oknie, czułam się jak Aleks.

"Coraz mniej ludzi lubi deszcz, ale oni nie wiedzą, co jest dobre. Wolą mieć suche ubrania i puste serca. Ja wolę mieć mokre ubranie i pełne serce."

To piękny cytat, jeden z wielu, na które traficie czytając powieść. Deszcz jest tu często spotykany, ukrywa łzy, zaciera złe wspomnienia, jest tłem całej jakże smutnej i trudnej historii. 

Aleks dorastał w domu pełnym alkoholu. Ojciec pił i nie liczył się z nikim. Matkę kochał całym sercem, lecz szybko stracił. W pewnym momencie poznał sąsiadkę Kaylę, dziewczynę odizolowaną od wszystkich przez swoich rodziców. Ukradkiem się spotykali i pokochali. Miłość była czysta, nieskalana i prawdziwa jak na nastolatków. Jednak nie mogło być tak pięknie, bo przecież jak coś jest zbyt piękne, to zawsze przyjdzie moment, w którym się wszystko zawali. I tak było w ich przypadku... 

Co się dokładnie wydarzyło? 
Kto maczał swoje palce w tym, aby tych dwoje nie mogło być razem?
Czy nastoletnia miłość przetrwała próbę czasu i rozłąki?
Czy tych dwoje może zaznać wspólnego szczęścia?
Czy wybaczenie jest możliwe?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w treści. W książce, która wciągnie was od samego początku. Zobaczycie jak wytrwałym człowiekiem był Aleks. Jak dążył do spełnienia swoich marzeń, ile pracy i wysiłku włożył w cel, kto go wspierał, a kto podcinał skrzydła. Kto wspólnie z nim chciał, aby mu się powiodło. Poznacie też jego ciemniejszą stronę, przepełnioną żalem do ojca. Poczujecie jego ból z powodu braku ojca w dzieciństwie, bo co to za ojciec, który tylko pije, a dziecko pozostawia na pastwę losu? Wrócą wspomnienia z dziecięcych lat, tylko czy Aleks będzie umiał wybaczyć i dokonać właściwego wyboru?

Będzie też Kayla. Młoda dziewczyna, którą rodzice próbowali uchronić przed złem świata trzymając ciągle w domu i zabraniając wszelkich kontaktów z innymi ludźmi, szczególnie rowieśnikami. Tylko czy takie zamknięcie uchroni przed miłością? Czy na pewno zapobiegnie tragedii, która odciśnie piętno na całym dalszym życiu? Jak dziewczyna poradzi sobie z nowym życiem?

Jest też ojciec Aleksa, który przechodzi przemianę. Czy to tajemnica z przeszłości tak na niego wpłynęła? A może ktoś inny?

Wiele pytań i wiele odpowiedzi. "W deszczu" poruszy was do gęłbi, odbije swoje piętno na duszy i nie pozwoli tak szybko przejść do następnej książki. To jedna z tych pozycji, które powinny znaleźć się na półce, do których będzie się chciało wrócić. I która sprawia, że chcesz przytulić głównych bohaterów, wesprzeć ich dobrym słowem i pchać do przodu, by spełniali swoje marzenia. 

Choć ma w sobie dużo cierpienia, to posiada też dobro drugiego człowieka, który w naszym zwykłym życiu jest potrzebny. Bez dobrych ludzi wokół nas za dużo byśmy stracili. Książka bardzo wciąga, więc jak ktoś do niej usiądzie, nie oderwie się tak szybko :)

Dziękuję wydawnictwu NovaeRes za egzemplarz, a autorce Annie Dąbrowskiej za piękną historię.Komentarze

Publikowanie komentarza

Cieszę się, że tu jesteś :) Zostaw po sobie jakiś ślad :) Całuję :*